Εύκολη νίκη στην πρεμιέρα για τον Άρη Λεπενούς

Πολύ καλό ξεκίνημα στο πρωτάθλημα του 2ου Ομίλου της Β΄ Κατηγορίας έκανε ο Άρης Λεπενούς, που κέρδισε με 4 - 1 στην έδρα του τις Ελπίδες Αγρινίου.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και με δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο πήραν τη νίκη.
Επιθετικός μονόλογος για τους γηπεδούχους στο πρώτο ημίχρονο όπου έχασαν ευκαιρίες και σημείωσαν δύο τέρματα με τον Αλέξη Θώδη στο 36ο και στο 39ο λεπτό. Η αποβολή του Γκόλια στο 54ο λεπτό έκανε πιο εύκολα τα πράγματα για την ομάδα της Λεπενούς, που πέτυχε δύο ακόμα τέρματα στο 62΄ και στο 65΄ με δημιουργό το Λιούλιο και σκόρερ τον Κοκκώνη. Το μόνο που κατάφερε η ομάδα των Ελπίδων ήταν να μειώσει στο 79΄ με εκτέλεση φάουλ του Αϋφαντή.

Σέντρα - σουτ του Λιούλιου έδιωξε σε κόρνερ ο Παπασωτήρης.
10΄ Ο Κοκκώνης ξεκινάει ατομική ενέργεια πίσω από το κέντρο, βγαίνει απέναντι στον Παπασωτήρη και σουτάρει άουτ.
18΄ Δυνατό σουτ του Στέλιου Θώδη ο Παπασωτήρης διώχνει σε κόρνερ.
23΄ Σουτ του Κοκκώνη η μπάλα στο αριστερό κάθετο δοκάρι και στην επαναφορά ο Αλέξης Θώδης από το ύψος του πέναλτι σουτάρει άουτ.
25΄ Ατομική ενέργεια του Λιούλιου που πασάρει στο Στέλιο Θώδη και αυτός με σουτ λίγο έξω από την περιοχή στέλνει τη μπάλα άουτ.
32΄ Κόρνερ του Αλέξη Θώδη από δεξιά ο Πετανίτης πιάνει την κεφαλιά, η μπάλα παίρνει πορεία προς το τέρμα και ο Στέλιος Θώδης στην προσπάθειά να την σπρώξει στα δίχτυα, την στέλνει άουτ.
36΄ Γκολ. Συρτή σέντρα του Λιούλιου από δεξιά ο Αλέξης Θώδης με πλασέ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1 - 0.
39΄ Γκολ. Ο Παπασωτήρης στην προσπάθεια να τροφοδοτήσει συμπαίκτη του κάνει λάθος δίνοντας στον Αλέξη Θώδη που με σουτ από το ύψος της περιοχής διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του.
44΄ Σουτ του Αλέξη Θώδη έδιωξε με τα πόδια ο Παπασωτήρης.
54΄ Οι φιλοξενούμενοι μένουν με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Γκόλια με δεύτερη κίτρινη κάρτα για μαρκάρισμα πάνω στο Λιούλιο.
62΄ Γκολ. Ατομική ενέργεια του Λιούλιου που κάνει τη συρτή σέντρα, ο Κοκκώνης κάνει το πλασέ με τον Κατσούπη να διώχνει και στην επαναφορά ο ίδιος παίκτης με πλασέ σκοράρει για το 3 - 0.
65΄ Γκολ. Ο Λιούλιος βγάζει τη σέντρα από δεξιά και ο Κοκκώνης με σουτ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 4 - 0.
79΄ Γκολ. Ο Αϋφαντής εκτελεί φάουλ και η μπάλα βρίσκει στο δοκάρι και καταλήγει στα δίχτυα για το 4 - 1.
84΄ Ο Αλέξης Θώδης βγαίνει απέναντι στον Κατσούπη και πλασάρει άουτ.
87΄ Εκτέλεση φάουλ του Στέλιου Θώδη ο Κατσούπης αποκρούει.

ΑΡΗΣ ΛΕΠΕΝΟΥΣ (Πάνος Ασπρογιάννης): Μήλιος Γ., Πιστιόλης, Πετανίτης, Καρδαράς, Τσοπανάς (63΄ Ρούσσος), Βαμβακάς, Λιούλιος, Θώδης Σ., Θώδης Π-Α., Κοκκώνης (66΄ Πριόβολος), Μπέλλος (60΄ Μήλιος).

ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Αλέξανδρος Ρήγας): Παπασωτήρης (46΄ Κατσούπης), Τρομπούκης, Κουτσουπιάς, Γραμμενόπουλος, Μποκώρος, Ράδος, Καβαλλάρης, Κοντούρης (46΄ Κοντος), Χαραμής (78΄ Αϋφαντής), Γκόλιας, Μωραΐτης (42΄ Μπακέλας).