Αστέρας στο φινάλε

Τη δεύτερη νίκη του σε ισάριθμους αγώνες στο πρωτάθλημα του 2ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣΝΑ πέτυχε ο Αστέρας Κυψέλης επικρατώντας στην έδρα του της ΑΕΚ Αγίου Κωνσταντίνου με σκορ 2 - 0.

Η ομάδα του Σήφη Μπούσγου πήρε τη νίκη με δύο γκολ που σημειώθηκαν στα τελευταία λεπτά του αγώνα.
Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες είχαν κάποιες καλές στιγμές, με τη μεγάλη ευκαιρία να χάνεται στο 40ο λεπτό όταν μετά από δυνατό βολέ του Γεωργίου η μπάλα έφτασε στον Κοθρούλα, που από πλάγια απέναντι στο Ζώη πλάσαρε και έδιωξε ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων.
Στο πρώτο ημίωρο του δευτέρου μέρους οι άμυνες κυριάρχησαν και οι φάσεις μπροστά στις δύο εστίες ήταν ελάχιστες. Ο Αστέρας βρήκε το γκολ στο 79ο λεπτό με τον Ασβεστόπουλο να κάνει ωραία ενέργεια από αριστερά και να γυρίζει τη μπάλα ιδανικά στον Κοθρούλα, που την έσπρωξε στα δίχτυα. Οι φιλοξενούμενοι στο επόμενο λεπτό έμειναν με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Καπετανάκη με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Το κερδισμένο φάουλ στη φάση της αποβολής εκτέλεσε ο Κοθρούλας και ο Παναγιωτόπουλος έγινε αποδέκτης της μπάλας και την έστειλε στα δίχτυα κάνοντας το 2 - 0. Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι είχαν δύο καλές στιγμές, αλλά το σκορ δεν άλλαξε και οι άνθρωποι του Αστέρα πανηγύρισαν στο φινάλε τη νίκη.

Εκτέλεση φάουλ του Τριάντη η μπάλα πέρασε άουτ.
10΄ Σέντρα του Παναγιωτόπουλου ο Χρήστος Μακρής με κεφαλιά σκοράρει, αλλά υποδεικνύεται οφσάιντ.
11΄ Πάσα του Χρήστου Μακρή στο Ρεντζέπη που έκανε το σουτ από αριστερά και η μπάλα κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.
16΄ Σουτ του Ρεντζέπη από αριστερά η μπάλα πέρασε άουτ.
22΄ Εκτέλεση φάουλ του Παπαγιάννη ο Ζώης έδιωξε.
32΄ Μακρινό σουτ του Καπετανάκη η μπάλα έφυγε άουτ.
40΄ Βολέ του Γεωργίου η μπάλα φτάνει στον Κοθρούλα, που από πλάγια θέση απέναντι στο Ζώη πλασάρει και διώχνει ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων.
41΄ Σέντρα του Κοθρούλα από δεξιά ο Ζώγας πιάνει την κεφαλιά και μπλοκάρει ο Ζώης.
59΄ Μακρινό σουτ του Τριάντη απέκρουσε ο Γεωργίου.
63΄ Εκτέλεση κόρνερ του Κοθρούλα από αριστερά ο Ζώης έδιωξε και η μπάλα έφτασε στον Παναγιωτόπουλο που σούταρε άουτ.
79΄ Γκολ. Ο Ασβεστόπουλος από αριστερά κάνει την προσπάθεια και την κατάλληλη στιγμή γυρίζει στον Κοθρούλα, που σπρώχνει τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1 - 0.
80΄ Ο Καπετανάκης κάνει φάουλ στο Ρεντζέπη και αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη κάρτα.
81΄ Γκολ. Ο Κοθρούλας εκτελεί το φάουλ η μπάλα δεν απομακρύνεται και ο Παναγιωτόπουλος με σουτ την στέλνει στα δίχτυα για το 2 - 0.
86΄ Σουτ του Γιαννακίδη απέκρουσε ο Ζώης.
93΄ Πάσα του Δημόπουλου στον Κοθρούλα που έκανε το σουτ, με τη μπάλα να φεύγει άουτ.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΥΨΕΛΗΣ (Σήφης Μπούσγος): Γεωργίου, Γκουτσέλης, Παπαγιάννης, Παναγιωτόπουλος, Ξανθόπουλος (77΄ Κερασιώτης), Ασβεστόπουλος (84΄ Δημόπουλος), Παπαθανασίου, Κοθρούλας, Μακρής Χ. (58΄ Γιαννακίδης), Ρεντζέπης, Ζώγας.

ΑΕΚ ΑΓΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ (Βασίλης Βασιλόπουλος): Ζώης, Τσούφης, Χολιασμένος, Καπετανάκης, Πριόβολος Α. (66΄ Αυγέρης), Κρανιάς (61΄ Μακρής Α.), Μαντόγλου, Παπαβασιλείου (83΄ Κατσιμπίνης), Τσιαμπούλας, Τριάντης (66΄ Μπραζιώτης), Στεργίου.