Στον Αχιλλέα το ντέρμπι της Μακρυνείας

Για τη 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 1ου Ομίλου της Β΄ Κατηγορίας ο Αχιλλέας Γραμματικούς κέρδισε με 2 - 1 τον Α.Ο. Ζευγαρακίου στο γήπεδο Παπαδατών.

Οι γηπεδούχοι είχαν τη μεγάλη ευκαιρία να προηγηθούν στο 2ο λεπτό, όμως στην κοντινή κεφαλιά του Πάγια η μπάλα χτύπησε στο δεξί κάθετο δοκάρι. Στο 21΄ ο Οικονόμου έκανε το σουτ, ο Σάπιος έδιωξε, όμως στην επαναφορά ο Ζωγράφος με κοντινό σουτ έκανε το 0 - 1. Οι φιλοξενούμενοι είχαν τρεις καλές ευκαιρίες στη συνέχεια του ημιχρόνου, όμως το δρόμο προς τα δίχτυα τον βρήκε ο Α.Ο. Ζευγαρακίου με σουτ του Γιάννη Αρμύρα έξω από την περιοχή στο 43ο λεπτό. Στο 65΄ ο Γαλανόπουλος έδιωξε τη μπάλα σε κόρνερ σε σουτ του Γιάννη Αρμύρα και δέκα λεπτά αργότερα σε φάση διαρκείας στην περιοχή των γηπεδούχων ο Κούστας με κοντινό σουτ έκανε το 1 - 2. Στα τελευταία λεπτά οι δύο ομάδες είχαν από μία καλή στιγμή, όμως το αποτέλεσμα δεν άλλαξε και οι φιλοξενούμενοι πανηγύρισαν την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα.

Α.Ο. ΖΕΥΓΑΡΑΚΙΟΥ (Γιώργος Αρμύρας): Σάπιος, Πάγια, Ζαφείρης (75΄ Παναγόπουλος), Ζαγγανάς, Τασόπουλος (84΄ Σταύρου), Αρμύρας Ι., Ζιάκκας, Παχής, Γκεζέπης (56΄ Παπαευθυμίου), Κόκορος (75΄ Αρμύρας Δ.), Λιόντος.

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΥΣ (Δημήτρης Λώλος): Γαλανόπουλος, Βίβας (76΄ Αλπέντζος), Θεοδωρόπουλος Χ., Σταμάτης, Καλύβας, Πολύζος, Κούστας (82΄ Νταραντούμης), Οικονόμου, Ζωγράφος (82΄ Κορομπύλης), Θεοδωρόπουλος Α., Θεοδωρόπουλος Γ. (53΄ Θεοδωρόπουλος Δ.).