Εντός έδρας ήττα της Α.Ε.Μ. από τον Ο.Φ.Α.Μ.

Τη δεύτερη ήττα της σε ισάριθμους εντός έδρας αγώνες γνώρισε η Α.Ε.Μ.

Η ομάδα του Νίκου Μιμιγιάννη ηττήθηκε από τον Ο.Φ. Αγίου Ματθαίου με 1 - 0 και παρέμεινε στον ένα βαθμό μετά από τέσσερις αγώνες στο πρωτάθλημα του 5ου Ομίλου της Γ΄ Εθνικής Κατηγορίας.
Σε ένα παιχνίδι με λίγες φάσεις μπροστά στις δύο εστίες οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν τη νίκη χάρη σε τέρμα που σημείωσαν στο 52ο λεπτό.
Η Α.Ε.Μ. είχε τρεις καλές στιγμές στο πρώτο ημίχρονο με τους Πιστιόλη και Κοντογιάννη, όμως δεν κατάφερε να νικήσει τον τερματοφύλακα Σκάρπο.
Στην πρώτη τους καλή στιγμή στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα στο σκορ. Ο Νίκος Σπίνουλας εκτέλεσε φάουλ, ο Γιάννης Γραικός βρήκε τη μπάλα, που κόντραρε στο Ντζιμάνη και κατέληξε στα δίχτυα. Οι παίκτες της Α.Ε.Μ. προσπάθησαν να πάρουν μέτρα στο γήπεδο, όμως οι αντίπαλοί τους έκλεισαν καλά τους χώρους και βρήκαν ευκαιρίες στις αντεπιθέσεις, με το 0 - 1 να μην αλλάζει μέχρι το τέλος.

13΄ Σουτ του Πιστιόλη από το ύψος της περιοχής απέκρουσε στην αριστερή του γωνία ο Σκάρπος.
27΄ Ο Πιστιόλης κάνει ατομική ενέργεια από αριστερά και πλασάρει από πλάγια μέσα στην περιοχή, με τη μπάλα να περνάει παράλληλα.
31΄ Εκτέλεση φάουλ του Κοντογιάννη η μπάλα έφυγε ελάχιστα άουτ.
52΄ Γκολ. Εκτέλεση φάουλ του Νίκου Σπίνουλα από δεξιά, ο Γιάννης Γραικός "τσιμπάει" τη μπάλα, που βρίσκει στο Ντζιμάνη και καταλήγει στα δίχτυα για το 0 - 1.
60΄ Σε φάση διαρκείας στην περιοχή των γηπεδούχων ο Γωνιάδης προσπαθεί να κάνει την προβολή και η μπάλα περνάει ελάχιστα άουτ.
75΄ Σουτ του Κατελούζου έξω από την περιοχή μπλοκάρει ο Μανιάτης.
84΄ Αντεπίθεση για τους φιλοξενούμενους με το Λουλέ να βγαίνει από πλάγια δεξιά απέναντι από το Μανιάτη, να πλασάρει και να αποκρούει σωτήρια ο έμπειρος γκολκίπερ.

Α.Ε. ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ (Νίκος Μιμιγιάννης): Μανιάτης, Φονταλής (78΄ Θεοτοκάτος), Τραγουλιάς (28΄ λ.τ. Κολοβάκης), Χριστογιάννης, Ντζιμάνης, Σωτηρόπουλος, Πιστιόλης, Λίτσος, Γκολφίνος, Κοντογιάννης, Γκόγκα (63΄ Μακρυπίδης).

Ο.Φ. ΑΓΙΟΥ ΜΑΤΘΑΙΟΥ (Σάββας Σιδερόπουλος): Σκάρπος Η., Γραικός Κ., Παπαδόπουλος, Ταμπάκου, Κατελούζος, Σπίνουλας Σ., Βλάχος (88΄ Καζιάνης), Γωνιάδης Γ. (88΄ Σούκερας), Γραικός Ι. (82΄ Σκολαρίκης Σπ.,), Σπίνουλας Ν. (58΄ Γραικός Γ.), Αμπατζίδης Κ. (58΄ Λουλές).

πηγή: aitosports.gr