Μία ισοπαλία και μία ήττα για τις ομάδες των τμημάτων υποδομής

Μία ισοπαλία και μία ήττα ήταν ο απολογισμός των ομάδων των τμημάτων υποδομής του Παναιτωλικού στα πρωταθλήματά τους.

Η Κ19 αν και προηγήθηκε δύο φορές αναδείχτηκε ισόπαλη με 2 - 2 εντός έδρας με τον Αστέρα Τρίπολης. Στο 26΄ μετά από σέντρα του Σκόνδρα η μπάλα κόντραρε στο Θεοδωρίδη και κατέληξε στα δίχτυα για το 1 - 0. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 47΄ με το Μιχόπουλο. Ο Παναιτωλικός πήρε προβάδισμα στο 88΄ με δεύτερο αυτογκόλ, αυτή τη φορά από το Γουσέτη, όμως στις καθυστερήσεις ο Θεοδωρίδης διαμόρφωσε το τελικό 2 - 2.

Για τον Παναιτωλικό αγωνίστηκαν οι: Κοντογιάννης, Σκιαδάς, Αναστασόπουλος, Σοροβός, Μπελεβώνης, Σκόνδρας, Παπανικόπουλος (78’ Λαμπρίδης), Λαζαρίδης, Τρομπούκης (68’ Τσιγαρίδης), Δήμος, Τσάκνης (60’ Δημητρίου).

Η Κ17 ηττήθηκε εκτός έδρας με 2 - 1 από το Ν.Π.Σ. Βόλου. Οι γηπεδούχοι σημείωσαν δύο τέρματα στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου και ο Παναιτωλικός μείωσε στο 81΄ με κεφαλιά του Νικολάου.

Για τον Παναιτωλικό αγωνίστηκαν οι: Πουλιάνας, Μπαρδούλης, Κουνάβας, Σοφιανόπουλος, Ζαβέρδας (72’ Καλογερόπουλος), Καστανιώτης (63’ Κόκα), Νικολάου, Τσουγκρής (63’ Ζουρνατζάκης), Αυγέρης (72’ Μπαρμπαγιάννης), Παπαδόπουλος (78’ Τσουμάνης), Ταράσης.